Dzisiejszy temat brzmi:" Piękno w nas". W każdym z nas można znaleźć coś pięknego. Każdy z was będzie musiał powiedzieć coś na temat swojego wyglądu. Zwróćcie uwagę na piękno, które w was tkwi. Szacunek trzeba mieć do innych ludzi, ale również do samego siebie. Dzisiaj dokonacie samooceny swojego zachowania. W związku z tym na str. 32 ćwicz. pol.społ uzupełnijcie ćwicz.1,2. Poniższy schemat opisu pomoże Ci napisać w zeszycie swój opis. Proponuję wziąć lusterko do ręki i popatrzeć na siebie przez chwilę. 😊(tu patrzysz na siebie)😊 Już się napatrzyłeś? Teraz weź się za zad. 3 ze str.32 ćwicz. część4. Otwórz zeszyt, zapisz temat:Opisanie samego siebie i pod tematem możesz pisać, uwzględniając informacje, które zapisałeś/aś w ćwiczeniach.
Edukacja matematyczna
Dzisiaj logiczne zabawy(ćwicz. matem. ćwicz1,2,3,4 str.68,69) POMYŚL, TO NIC TRUDNEGO!
Resztę matematyki przerobimy dzisiaj na pogaduchach.
Wychowanie fizyczne
Jeśli nie graliście jeszcze w gumę to proponuję świetną zabawę. Jak byłam w waszym wieku to bardzo często grałam z koleżankami i kolegami w gumę.
Pytania kluczowe do dzisiejszego tematu (odpowiedz sobie w myśli na pierwsze pytanie):
Możesz otrzymać jeden dar: piękno lub dobroć. Który z nich wybierzesz?
Jakie miejsca w Polsce warto pokazać?
W jaki sposób i gdzie wykorzystujemy w życiu umiejętność obliczania długości i wag?
Edukacja polonistyczna
Przeczytaj tekst bajki ze str.56, a następnie odpowiedz ustnie na pytania zawarte pod tekstem.
Po przeczytaniu w zeszycie zapisz temat: Jakie były dary wróżek?
Pod tematem proszę wpisać drukowanymi literami:
BĄDŹ DOBRYM, ŻYCZLIWYM, A LOS CIĘ W NAGRODĘ UCZYNI SZCZĘŚLIWYM
Wykonaj ćwicz. 1,2,3,4 ze str.30,31 w ćwicz.pol.społ. nr4.
W ćwicz. 4 pamiętaj o pisowni przeczenia "nie" z przymiotnikami. Pamiętaj "nie " z przymiotnikami piszemy łącznie.
Na piątek naucz się pięknie czytać nową czytankę ze str.56.Podczas czytania podkreśl ołówkiem liczebniki. Pamiętaj liczebniki odpowiadają na pytania: Ile? Który z kolei?
kliknij →O LICZEBNIKACH utrwal sobie wiadości. Możesz do zeszytu wpisać czego dowiedziałeś się o liczebnikach, czyli samodzielnie musisz sporządzić notatkę o liczebniku.
Edukacja przyrodnicza
Przeczytaj informacje ze str.58-59 w podręczniku matem.przyr. i rozwiąż krzyżówkę ze str.68 w ćwicz. mat.przyr. UWAGA!Przy pierwszym haśle do krzyżówki chodzi o ilość państw graniczących z Polską. Resztę informacji znajdziecie w podręczniku na str.58-59.
To tyle na dzisiaj. Jeśli wczoraj samodzielnie rozwiązywaliście zadania na testach, to jestem z was dumna. Jeszcze na drugi tydzień czekają was inne testy. Te które rozwiązywaliście były z zeszłego roku. W przyszłym tygodniu spróbujemy rozwiązać tegoroczny test. Trzymajcie się! I uczcie się czytać!
Dzisiaj będzie potrzebna drukarka. Proszę wydrukować arkusze sprawdzianu, które podam. Jest to test po III klasie. W normalnym trybie napisalibyśmy go w szkole, ale niestety musimy to napisać zdalnie. Bardzo proszę, żeby po wydrukowaniu, usiąść sobie w zaciszu domu i spróbować samemu rozwiązać test. Bardzo proszę o samodzielność. Nawet jak czegoś nie będziecie umieli zrobić to nie pytajcie nikogo. Po wykonaniu prześlijcie zdjęcia. Jeżeli zrobicie to samodzielnie,to sami się przekonacie nad czym jeszcze musimy wspólnie popracować.
Do druku: DIAGNOZA J.POLSKI
Do druku: DIAGNOZA MATEMATYKA
Po j.polskim zróbcie sobie przerwę. Nie róbcie od razu dwóch testów.
Życzę wam powodzenia. Czekam na zdjęcia.
JESZCZE RAZ PROSZĘ, ZRÓBCIE SAMODZIELNIE!
Obejrzyj wraz z mamą. Kliknij → ZA CO KOCHAM SWOJĄ MAMĘ, ucałuj ją teraz najmocniej jak potrafisz. Zaśpiewaj refren nowej piosenki i wręcz zrobione przez Ciebie prace (portrety i obrazki).
KOCHANE MAMY, A TERAZ COŚ DLA WAS, ODSZUKAJCIE SIEBIE.
DROGIE MAMY, RÓWNIEŻ DOŁĄCZAM SIĘ DO ŻYCZEŃ. ŻYCZĘ PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA, CIERPLIWOŚCI I WYTRWAŁOŚCI.
MIŁOŚĆ MAMY NIE WAŻY SIĘ NA GRAMY!
MAMA- DOTKNIĘCIEM DŁONI NAJWIĘKSZY SMUTEK PRZEGONI!
MIŁOŚĆ MAMY NIE WAŻY SIĘ NA KILOGRAMY! GDY MAMUSIA USIĄDZIE PRZY TOBIE
LŻEJ NAWET W CIĘŻKIEJ CHOROBIE.
A takie prace wykonaliście dla swoich mam:
Mateusz zrobił dla mamy motyla.
Monika również zrobiła motyla. A tu Konrada obrazek
kliknij MATEMATYCZNIE NA DZIEŃ MATKI Kochani dzisiaj daję dowolność w wykonywaniu zadań. Każdy z was wybierze sobie dwa zadania z edukacji polonistycznej i dwa zadania z edukacji matematycznej, z tych, które do tej pory nie były zrealizowane, a znajdują się w ćwiczeniach. Można wybrać do 30 projektu włącznie. Z 31 projektu proszę nie robić. Wybierzcie sobie takie ćwiczenia, które potraficie zrobić samodzielnie.
Mamusie mają dzisiaj swoje święto więc proszę nie angażować mam. Zróbcie mamom herbatkę i wykonajcie jakiś dobry uczynek dla niej.
NO WŁAŚNIE ŚWIĘTO MAJĄ WSZYSTKIE MAMUSIE.W ZWIĄZKU Z TYM DZISIAJ:
Edukacja techniczna
Do zrobienia obrazka dla mamy potrzebujesz kartkę z bloku technicznego, 14 kółeczek jednego koloru,4 innego koloru i jeszcze 4 jeszcze innego koloru. Wszystkie kółeczka jednakowego rozmiaru.Łodygę możesz zrobić z bibuły, albo paska z zielonego papieru. Środek kwiatka wypełnij kulkami z bibuły obojętnie jakiego koloru.Możesz również być kreatywny i sam wymyśl obrazek dla mamy na bazie kółek.Czyli możesz zrobić inny kwiatek, inaczej zgiąć kółeczka. Żeby tło było ładne wykorzystaj niebieską kartkę. Na pewno będzie inaczej wyglądało niż na białej. Ale jeśli nie masz niebieskiej kartki, zrób na białej.
Inną propozycją są kwiatki zrobione z pasków papieru.
A trzecią propozycją jest kolorowy motyl. Motyl zrobiony jest również z jednakowej szerokości pasków kolorowego papieru.Wszystkie te propozycje można wykorzystać. Zastanówcie się co będziecie robić. Pracę musicie wykonać bardzo starannie. Wręczycie wykonane dzieło swojej ukochanej mamusi. Pamiętajcie trzeba wykonać STARANNIE I SAMODZIELNIE! Można wykonać wszystkie propozycje na jednej dużej kartce, wtedy powstanie obraz dla mamy.
Na odwrocie można nakleić życzenia. To są oczywiście propozycje, jeśli ktoś z was wymyśli co innego, równie pięknego jak te propozycje, to też może być. Jest warunek: Praca musi być wykonana na bazie kółek i paseczków. Pomysł może być Twój. Czekam na zdjęcie waszego obrazka dla mamy
Edukacja polonistyczna
Po wykonaniu pracy, proszę otworzyć zeszyt z j. polskiego i napisać temat: Święto mam,
pod spodem proszę napisać: Przedstawiam wam moją mamę i od siebie napisać parę zdań o swojej mamie( jak wygląda,co lubi robić, jaki kolor lubi najlepiej,w jaki sposób spędzasz z nią czas, itp, itd.) Lepszą ocenę się otrzyma, jak samodzielnie napiszecie o swojej mamie, jeśli nie chcesz pisać samodzielnie i nie zależy ci na lepszej ocenie to uzupełnij tekst z lukami, który jest poniżej.
Czekam na zdjęcie ułożonych zdań o mamie.
Oczywiście utrwalamy piosenkę dla mamy i we wtorek śpiewamy piosenkę mamie, przynajmniej refren. Będę to oceniać.😍. Dzisiaj dużo pisemnego zadania nie ma, ale za to plastyczna praca ma być dopracowana i piękna. Pamiętajcie to jest dla waszych mam, bardzo ważnych osób w waszym życiu.
Przypominam po raz kolejny o portretach mam! Dotarły do mnie dwa od Moniki i Mateusza.
Kochani posłuchajcie kilka razy, chociaż refren mamie w dniu jej święta zaśpiewajcie.Wsłuchajcie się w słowa,są piękne.
Wklejam też instrukcję rysowania róży. Spróbujcie samodzielnie na ładnej kartce narysować różę. Jutro jeszcze będziemy robić coś dla mam, ale tak własnoręcznie narysowana i pokolorowana róża również sprawi mamusi radość.
Pamiętajcie: TRENING CZYNI MISTRZA, JEŚLI WAM NIE WYJDZIE ZA PIERWSZYM RAZEM, SPRÓBUJCIE JESZCZE RAZ.
PRZYPOMINAM O PORTRETACH MAM !Proszę wysłać do mnie.
Wykonaj ćwicz 1,2,3 na stronie 65 w ćwicz. mat.przyr.
W zeszycie zapisz temat: Miary długości
Pod tematem przepisz to co znajduje się poniżej:
Wiesz już ,że 1km to 1000m, więc uzupełnij zdania:
Pół kilometra to ..............metrów.
Ćwierć kilometra to..............metrów. PRZYPOMNIENIE! Dzisiaj na pogaduchach o 12.00 sprawdzać będę znajomość pisowni wyrazów, które podałam dwa tygodnie temu. Wychowanie fizyczne
Dzisiaj: Wirtualne zwiedzanie muzeum. Co pamiętam na temat
sztuki? Obliczenia wagowe-wprowadzenie tony.
Edukacja matematyczna
Na początek zrobimy sobie rachunek pamięciowy. Rozwiąż zad.1 str.63 ćwicz. mat.przyr.
Teraz po matematycznej rozgrzewce poznamy jednostkę masy - tonę.
Zapisz w zeszycie: Jednostki masy -tona
Pod tematem lekcji przepisz:
Jeśli już wiesz, że 1 tona to 1000kg, to pomyśl i uzupełnij zapis:
Pół tony to .........kg.
Ćwierć tony to . ........kg.
Teraz wykonaj ćwicz. 1,2 str. 64 (ćwicz.mat.przyr.)
Edukacja polonistyczna
Dzisiaj podsumujemy już wszystkie informacje o sztuce. Rozwiąż krzyżówkę ze str.23 w ćwicz. pol.społ cz.4.(do rozwiązania hasła wykorzystaj wszystkie informacje zawarte w podręczniku od str.48-55, na pewno wszystkie odpowiedzi tam znajdziesz. Pamiętaj! żeby namalować obraz musisz płótno zagruntować. Na pewno ta informacja też ci się przyda podczas rozwiązywania krzyżówki. Wszystkie inne hasła znajdziesz na stronach, które podałam.
Po rozwiązaniu krzyżówki dowiesz się, że sztuka to.........................
Otwórz podręcznik pol.społ na str.54, przeczytaj o sztuce waszych rówieśników.
Wy przez ostatni czas też tworzyliście sztukę. Wasze prace bardzo mi się podobały. Poniżej ostatnie wasze prace. Podziwiajcie je. W zeszycie do j. polskiego zapisz temat: "Sztuka to przygoda"
Czy zgadzacie się z tym stwierdzeniem? Ustnie odpowiedz na to pytanie.
Na zakończenie dzisiejszego dnia zdalnej pracy zapraszam was jeszcze na wirtualne zwiedzanie muzeum.
Dzisiaj zajmiemy się odejmowaniem liczb trzycyfrowych w zakresie 1000.
Najpierw przyjrzyj się jak Adam odejmował liczby trzycyfrowe (podręcznik mat.przyr. str.56 zad.2)
Następnie przepisz podane przykłady z zad. 2 i oblicz tym sposobem co Adam, a następnie zobacz jak obliczała Dorota i wykonaj kolejne przykłady w zeszycie sposobem Doroty, czyli najpierw odejmuj liczbę żeby zostały same setki a dopiero potem resztę.(ujmujemy do pełnej setki).Po wykonaniu tych przykładów zobacz jak można sobie ułatwić liczenie wykorzystując umiejętność odejmowania sposobem pisemnym.W tym celu obejrzyj filmiki.
Odejmowanie sposobem pisemnym z przekroczeniem progu dziesiątkowego
Po obejrzeniu filmików spróbuj wykonać ćwicz.2 na str.62 w ćwicz. mat.przyr.(dowolnym sposobem)
Edukacja polonistyczna
Zapiszcie temat: "Zabawy z gramatyką"
Wykonaj ćwicz1,2 str.22 (ćwicz. polonist. społ.)Zauważ,że dopisując określenia do nazw czynności używać będziesz przysłówków, które odpowiadają na pytania jak?gdzie?kiedy?.
A kiedy dopisywać będziesz wyrazy do rzeczowników to używać będziesz przymiotników, czyli wyrazów, które odpowiadają na pytania jaki?jaka? jakie?
biec(czasownik)-jak? szybko,energicznie, wolno
koszula(rzeczownik)-jaka? szara, elegancka, droga
itp.
Kolejne zadanie polegać będzie na dopisaniu wyrazów w odpowiedniej formie, pierwszy wyraz uzupełniłam kolejne zapisz samodzielnie. Czyli zostały ci jeszcze wyrazy fotografować,opisywać,tworzyć.
ja- rzeźbię
oni- rzeźbią
( uzupełnij tabelkę, ćwicz.1 w ćwicz. Piszę... na str.74).
Pewnie sobie świetnie poradziłeś/aś, w takim razie wykonaj jeszcze ćwicz.2,3 na tej samej stronie.
Edukacja plastyczna
Co to jest martwa natura w plastyce? Otwórz podręcznik pol.społ na stronie 50. Znajdziesz tam informacje na temat martwej natury. Przepisz do zeszytu objaśnienie co to jet martwa natura.
Poniżej inne przykłady martwej natury.
Twoim zadaniem będzie namalowanie obrazu- martwa natura z wykorzystaniem ustawionych przez ciebie warzyw i owoców. Na pewno w domu masz jakieś owoce i warzywa.Ułóż kilka warzyw i owoców w koszyczku , albo na talerzu i spróbuj namalować farbami martwą naturę. Ustaw np. głęboki talerz, a na talerz połóż dwa jabłka, dołóż jeszcze kwiatek w wazoniku( jakiegoś kwiatka na pewno znajdziesz w ogródku)Jeśli nie chcesz robić mojej propozycji, stwórz sobie sam kompozycję martwej natury i ją namaluj.
Postaw swoją kompozycję przed sobą maluj.
Dodatkowo zobacz sobie jak rysuje się jabłko -ciekawy link, kliknij →JAK NARYSOWAĆ JABŁKO
Poćwicz jeszcze taniec z poprzednich lekcji i masz już resztę dnia do swojej dyspozycji. Pozdrawiam
PRZYPOMNIENIE!
Dzisiaj mija termin nadsyłania zdjęć wykonanych postaci detektywa Pozytywki, a także filmiku z recytacją.Czekam😊
Rozpoczynamy projekt 30: odwiedzimy gospodarstwo wiejskie, będziemy doskonalić dodawanie w zakresie 1000, poznamy kontrabas.
Edukacja przyrodnicza
Ilustracja na stronie 54-55 w podręczniku mat.przyr. przedstawia gospodarstwo wiejskie, powiedz jak się nazywają dorosłe osobniki przedstawionych zwierząt.
Wykonaj ćwicz.1 str.60,61(ćwicz. mat.przyr.)
Co nam dają wiejskie zwierzęta? Pewnie wiesz i będziesz umiał/ła napisać w ćwiczeniach.
Kliknij poniżej, jeśli nie wiesz, to śpiewająco się dowiesz😍 .
Piosenka "wpadająca w ucho".na dzień dobry.
Edukacja matematyczna
W zeszycie proszę zapisać temat: Dodawanie liczb trzycyfrowych i pod tematem wykonaj obliczenia z podręcznika.( te,które są zapisane na niebieskim tle na stronie56)
Następnie wykonaj ćwicz. 1 str.62.(ćwicz. mat.przyr.)
Edukacja polonistyczna
W zeszycie proszę zapisać: 'Analizujemy zagadki detektywa'
Która zagadka Detektywa Pozytywki była dla ciebie najbardziej interesująca?
Ułóż i zapisz w zeszycie przynajmniej osiem zdań na ten temat, nie zapomnij uzasadnić swoją wypowiedź.
Edukacja muzyczna
Dzisiaj poznamy ( i tu zagadka):
Co to za instrument pudło ma?
Gdy uderzysz w strunę, niskie dźwięki gra.
Czy już wiesz? Jeśli jeszcze nie wiesz, to kliknij poniżej:
Dzisiaj:
Rozwijanie wyobraźni.Lubimy ortografię i gramatykę.Rozwiązywanie
ćwiczeń z gramatyki i ortografii(wyrazy z różnymi trudnościami
ortograficznymi).Utrwalenie kolejności wykonywania działań.Wspominamy sławnego Polaka. Zaczynamy od matematyki
Edukacja matematyczna
Dzisiaj utrwalimy sobie kolejność wykonywania działań. Obejrzyj uważnie filmik.
A teraz w zeszycie zapisz temat: Kolejność wykonywania działań.
Pod tematem zapisz w zeszycie przykłady i je rozwiąż(samodzielnie), licz uważnie i pisz starannie:
KA 5x6-24:3=
TY 36:4+45:5=
JAK 44-20:5+81:9=
TE 3x9-5x3-9:3=
JEST 467-11x2=
I 1000x2+1000-50=
DZIE 500x2-200x4+100x9=
MA 2300-300+1000-1500-10+10-1500=
KURZ 450:9+350:7=
WSZĘ 80x(100:10)=
MA (12x2):8 +(10x10):10=
JUŻ 10000-6000x1=
JEST 10+300:10-10=
Po rozwiązaniu wszystkich przykładów wyniki ułóż rosnąco, a sylaby przy działaniach czytane kolejno wg uporządkowanych wyników dadzą rozwiązanie.
Edukacja polonistyczna
Wykonaj w "Piszę..."ćwicz.5,6 str.73. Z pięcioma wybranymi przez siebie wyrazami z ćwiczenia 6 ułóż zdania.Cieszyłabym się, gdybyś umiał/ła połączyć te zdania w logiczną całość. Jeśli ci nie wyjdzie, to po prostu ułóż 5zdań .
Najpierw w zeszycie zapisz temat: "Bawimy się gramatyką i ortografią", a pod tematem zapisz ułożone zdania.
Z ortografii utrwalaj nadal pisownię wskazanych przeze mnie wyrazów (te, które podawałam na skype), czyli wyrazy z ćwicz. Piszę... ćwiczenia:2 str.10; ćwicz.2 str.32; 3 na str.43
Z tych wszystkich wyrazów, które są w tych trzech ćwiczeniach, wypisz tylko nazwy zwierząt i uporządkuj je według kolejności liter w alfabecie i zapisz je w zeszycie.
Edukacja społeczna
Sławni Polacy
Wczoraj 100 rocznicę urodzin obchodził Jan Paweł II.
Zbliża się Dzień Matki i Ojca, jeszcze masz trochę czasu, może uda Ci się nauczyć tańca dla rodziców. Próbuj, to nie jest takie trudne.Trening czyni mistrza, codzienni ćwicz to zdążysz się nauczyć.
Przeanalizuj ustnie zadania 1,2 z podręcznika mat.przyr. str.53, a następnie rozwiąż zadania w ćwiczeniach matem.przyr. str. 59 ćwicz.1,2,3,4.
Edukacja przyrodnicza Zaczniemy od zagadki: Kręcą się i pracują, kopiec z igieł budują. Dźwigam igły jak bele, nie odpoczywam wcale. Pełno nas w całym lesie, każdy coś dźwiga, niesie. Oto macie dowody wspólnej pracy i zgody. Na pewno już wiesz, że dzisiaj porozmawiamy o mrówkach,Obejrzyj filmik o rozwoju mrówki.
Teraz otwórz ćwiczenia mat.przyr. na str.56 i przeanalizuj ćwicz.2.
W zeszycie zapisz temat: 'Budowa mrówki' i pod tematem narysuj mrówkę i podpisz części ciała i zapamiętaj nazwy tych części!
Edukacja polonistyczna
W nowych ćwiczeniach wykonaj ćwicz.2 str.17.(bez kropeczki).
I to by było na tyle.
Spotykamy się o 12.00 na klasowych pogaduchach i rozwiązywaniu zadań.
Pozdrawiam serdecznie.
Wysłuchaj ostatnich pięć zagadek detektywa. Jutro na pogaduchach opowiemy sobie o rozwiązaniach zagadek.
Edukacja polonistyczna i plastyczna
Zapoznaj się z tekstem informacyjnym ze str.48 w podr. pol.społ., a następnie obejrzyj filmik.
Wy też możecie być twórcami sztuki współczesnej. Wszystko może być sztuką. Obejrzyjcie obrazki w nowych ćwicz. str.16. Pokazana tam jest przygoda Marcina Bzyka, czyli historia powstania jednej rzeźby. Wykonajcie ćwiczenie.Czy wam też kiedyś zdarzyło się coś zrobić, praktycznie z niczego?Pomyśl, może wpadłeś na jakiś ciekawy pomysł i potrafisz coś zrobić, co mnie zaskoczy? Spróbuj zostać twórcą sztuki współczesnej. Może to być obrazek, fotografia, rzeźba, asamblaż.
Zaczynamy dzisiaj projekt 29, w tym projekcie będziemy tworzyć swobodne teksty,dowiemy się o sztuce współczesnej, popracujemy nad naszą wyobraźnią, utrwalimy wiadomości na temat dźwięków wysokich i niskich, utrwalimy działania na liczbach wielocyfrowych, przypomnimy sobie wiadomości na temat lasu, życia mrówek.
Edukacja polonistyczna
Dzisiaj zaczniemy nietypowo.Nie będzie łatwo, ale też nie będzie trudno, skup się. Róża to jeden z najpiękniejszych kwiatów. Dzisiaj będziemy tworzyć swobodny tekst. Inspiracją będzie róża. Na podstawie wysłuchanego opowiadania - napiszecie odpowiedzi na pytania w jej imieniu. Na chwilę będziecie musieli zamienić się w kwiat róży. Jaki kwiat róży to będzie? Zdecydujecie sami.
Teraz w zeszycie narysujcie ten kwiat, a w ćwiczeniach na str.12 napisz odpowiedzi na pytania w imieniu kwiatka. Możecie podczas rysowania jeszcze raz odtworzyć tekst z pytaniami, a następnie zacznij pisać odpowiedzi na pytania. Po napisaniu odpowiedzi, przeczytaj je. Czytając same odpowiedzi powstanie swobodny tekst.
Edukacja matematyczna
Przeanalizuj ustnie zadania 1,3,4 z książki do matematyki na stronie 52.
W zeszycie zapisz temat: "Rozwiązywanie zadań różnych"
pod spodem wykonaj zad.2 z książki ze str.52.
W ćwicz. mat.przyr na str 57 wykonaj ćwicz.1,2,3,4.
Jako przerywnik zaśpiewaj kilka razy piosenkę "Bo co może mały człowiek" (zwrotkę ciszej(piano) refren głośniej( forte)) z wczorajszego dnia.
Edukacja przyrodnicza
Obejrzyj film edukacyjny o lesie, a następnie obejrzyj ilustrację w podręczniku mat.przyr. na stronie 50-51. Wykonaj zad.2 z podręcznika na str.51. Mapę myśli, którą stworzysz, zapisz do zeszytu według wzoru podanego w podręczniku.( wykonaj według żółtego schematu.)
I to tyle na dzisiaj, do jutra. Pracujcie pilnie i zdjęcia wykonywanych ćwiczeń przesyłajcie.
Od wszystkich nie otrzymuję wykonanych zadań.😡, co mnie bardzo smuci.
Proszę,pracujcie systematycznie!
DLA CHĘTNYCH, OBEJRZYJ BAJKĘ O DUMNEJ RÓŻY
Przypominam jeszcze o wierszu na pamięć, i o wykonaniu postaci Detektywa Pozytywki!
Jutro na poranku z czytaniem ostatnie zagadki Detektywa Pozytywki.
W kolejnym ćwiczeniu będziesz się posługiwać wirtualną latarką. Musisz znaleźć przysłówki. Pamiętaj, przysłówek odpowiada na pytanie jak? gdzie? kiedy? kliknij→ZNAJDŹ PRZYSŁÓWEK. Znalezione przysłówki zapisz do zeszytu. Jest ich 12.
W ćwiczeniu z latarką znalazłem/am następujące przysłówki: ( tu wpiszesz te, które znalazłeś/aś).
Ułóż zdania z pięcioma znalezionymi przysłówkami. Przysłówki podkreśl na zielono. Teraz czas na naukę wiersza na pamięć z wczorajszych zajęć.
Witajcie, weekend szybko minął i czas znowu zabrać się do nauki. Mówiliśmy o sztuce i przy tej sztuce jeszcze zostajemy. Było już o rzeźbie, malarstwie. Dzisiaj będzie o muzyce i literaturze. Dowiecie się, kto to był Witold Lutosławski. Opowiecie, w jaki sposób tworzy się muzykę. Porównacie pracę poety i kompozytora. Proszę w zeszycie zapisać temat: Bliżej sztuki-muzyka, a następnie zapoznać się z tekstem na str.46 w podr. pol.społ. i odpowiedzieć na pytania znajdujące się pod tekstem. Ćwicz.2,3,5 - ustnie str.47 (Podręcznik pol.społ)
Następnie wysłuchaj utworu Witolda Lutosławskiego MAŁA SUITA, cz.4 TANIEC i wykonaj
ćwicz.1 str.8 w ćwicz. pol.społ.
W tekście dowiedzieliście się, że Witold Lutosławski znał się z Julianem Tuwimem -poetą dla dzieci.
Poniżej macie przykłady wierszy Juliana Tuwima, do których muzykę napisał Witold Lutosławski.
a poniżej zrobiłam zestawienie jednego utworu w trzech różnych wykonaniach. Pierwszy utwór jest
śpiewany do muzyki Lutosławskiego, drugi utwór jest recytowany przez dorosłą osobę, a trzeci utwór jest recytowany przez 5-letnią dziewczynkę. Posłuchajcie.
Waszym zadaniem będzie nauczyć się na pamięć wybranego wiersza i przebrać się do niego zgodnie z treścią. Można też zrobić rekwizyt związany z wierszem.
Niech to będzie wybrany PRZEZ WAS wiersz Jana Brzechwy. (Nie musi być to długi wiersz.)
Jeśli nie macie książki z poezją J. Brzechwy, to w internecie znajdziecie mnóstwo jego wierszy.
Na to zadanie macie czas do piątku. Na szóstkę będzie wykonane zadanie, jeśli wymyślicie do recytowanego utworu melodię. Robiliśmy już kiedyś podobne zadanie. To nie jest wcale takie trudne. Jak już się umie na pamięć to melodię można na poczekaniu wymyślić.
Będę czekała na filmiki nagrane z waszą recytacją wiersza Jana Brzechwy,
w odpowiednim stroju, lub z wybranym rekwizytem.
Z gramatyki proszę jeszcze wykonać ćwiczenie 1,2 str.10 (nowe ćwiczenia). Zadanie to poświęcone jest rozwijaniu zdań. Ostatnio na pogaduchach rozwijaliśmy zdania.
Nie powinno być z tym zadaniem problemu.
Edukacja matematyczna
Ten filmik umieszczony poniżej, pokaże jak rozwiązujemy działania na drzewkach. Przeanalizuj tylko te działania przedstawione w filmiku. One są na bazie innego podręcznika.
Niczego na razie nie zapisuj do zeszytu.
Chodzi mi tylko o to, żebyście wiedzieli jak zapisywać działania na drzewkach,
a tu jest dość dobrze wytłumaczone.
Po obejrzeniu filmiku zapisz w zeszycie:
Temat: Zapisujemy działania na drzewkach
ćwicz.1 str.49 podręcznik matematyczny oraz ćwicz. 1 str. 55 w ćwicz. mat.przyr.
Wychowanie -fizyczne
Po ostatnich zajęciach z w-f nikt mi się nie pochwalił ile razy przeskoczył przez skakankę😔, nadal czekam na informację. I dalej ćwiczymy skoki przez skakankę.Pobijamy swój rekord.Kto ma hula hop ćwiczy kręcenie i liczy czas kręcenia do momentu, kiedy hula hop nie spadnie.
(Filmiki z tego mile widziane.)
Po kliknięciu możesz samodzielnie grać na klawiszach pianina i tworzyć muzykę
Klikając w ten link będziesz mógł sam tworzyć muzykę, układać nuty, grać na pianinie i dzwonkach.
Jeśli otworzy się nie po polsku to klikając prawym klawiszem myszy pokaże się komunikat, żeby zmienić na j. polski. Jest to bardzo ciekawy programik, można tam znaleźć nie tylko muzyczne zabawy, ale także matematyczne, logiczne, artystyczne. W wolnej chwili sprawdź koniecznie!Można tam tez nagrać to co się skomponowało.😃