WTOREK 31.03 SPRAWDŹ CZY JUŻ POTRAFISZ

Edukacja plastyczna i muzyczna
     Moi kochani, dalej ćwiczymy piosenkę-"Kiedy wiosna przyjdzie do nas". W piosence mowa jest o płazie -żabie. "Rech, rechu, rech". Po prześpiewaniu piosenki waszym zadaniem będzie wykonanie(techniką dowolną) żaby. Możecie wykorzystać różne materiały (rolki po papierze toaletowym, stare płyty CD, pudełeczka, buteleczki, kolorowy papier, plastelinę, modelinę,itp) Pomysł należy do was, niczego nie sugeruję. Ma być to po prostu ŻABA. Jest jednak jeden warunek -ta żaba musi stać(czyli nie może być to żaba narysowana na kartce, ona ma być przestrzenna).  To jest jedno zadanie.
Edukacja polonistyczna i matematyczna
W obu edukacjach, w waszych ćwiczeniach na str. 30 i 31(matematyka) i  str. 52 i 53 (j.polski) znajdują się ćwiczenia typu: Czy już potrafisz... Twoim zadaniem będzie SAMODZIELNE WYKONANIE TYCH ĆWICZEŃ.
Proszę o samodzielność. Sam/sama przekonasz się w czym masz jeszcze braki. Po wykonaniu tych zadań - dokonacie samooceny. Ocenicie się sami. Pamiętacie na pewno, że nie lubię jak ktoś oszukuje, więc sądzę, że samodzielnie wykonacie te zadania. Jeśli ktoś czegoś nie potrafi, to proszę bezpośrednio do mnie dzwonić, albo chociaż dać mi znać, to ja zadzwonię. Wyjaśnię. Nie prosić o pomoc rodziców. Jeśli tak zrobicie, to sami się sprawdzicie, a i ja będę wiedziała nad czym jeszcze trzeba popracować. To, że ktoś za was napisze, to nic wam nie da. Proszę o tym pamiętać! Złych ocen przecież nie dostaniecie, a sami się sprawdzicie. Między zadaniami z j.polskiego , a matematyki zróbcie sobie przerwę. Zaśpiewajcie nową piosenkę, zróbcie kilka przysiadów, pajacyków, skłonów, podskoków.Napijcie się wody.👍
Podpowiedzi do zadań:
zad.4 ze str.53
MPK-Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji
SKO-Szkolna Kasa Oszczędnościowa
MEN-Ministerstwo Edukacji Narodowej
W 5 zadaniu ze str. 53 można wybrać obojętnie jaką książkę lub ulubiony film i napisać kilka zdań.
W zad.5 z matematyki trzeba podstawić liczbę pod wybrane muszelki tak aby dodawanie się zgadzało. Próbuj metodą prób i błędów, pogłówkuj trochę.Najłatwiej wam będzie jak podaną liczbę podstawicie pod określoną muszelkę.To zadanie nie jest trudne!

FILM EDUKACYJNY O ŻABIE       dla zainteresowanych


PONIEDZIAŁEK 29.03- KONTYNUACJA PROJEKTU 24

Witajcie po weekendzie! Myślę, że miło spędziliście sobotę i niedzielę. 
Kontynuować będziemy projekt 24. Rozpoczniemy od:
                                        Edukacji muzycznej 
Mówiłam wam, że  troszeczkę posłuchamy muzyki poważnej. Jest taki popularny utwór "Cztery pory roku" Antoniego Vivaldiego. Jest to jeden z najpopularniejszych utworów wszechczasów. A Vivaldi był włoskim skrzypkiem i kompozytorem. Jak wiecie jedna z pór roku to wiosna i to właśnie tej porze roku poświęcony jest ten utwór. Oprócz tego, że zapoznacie się z utworem, to jeszcze dodatkowo przypomnicie  sobie nazwy wiosennych kwiatów i ptaków.W trakcie słuchania będziecie też oglądać i odgadywać ich nazwy. Połączymy troszkę muzykę z przyrodą.
I jak podobał się utwór? Jakie instrumenty rozpoznaliście po brzmieniu?Dla chętnych: można jeszcze odnaleźć w internecie pozostałe pory roku,  wysłuchać i porównać.

A teraz nadszedł czas na piosenkę. Wysłuchajcie piosenki o wiośnie.Wybrałam taką, żebyście od razu mogli śpiewać. Na ekranie zobaczycie od razu słowa, zrobimy takie małe karaoke😊.
  (kliknij w poniższy link PIOSENKA O WIOŚNIE)
Piosenka jest radosna, melodyjna.Myślę, że łatwo wam wpadnie w ucho.Żeby się jej nauczyć musicie kilka razy jej posłuchać. Tej piosenki będziemy się uczyć przez najbliższe dni.

 Edukacja polonistyczna
Dzisiaj przypominać sobie będziemy wiadomości o znakach interpunkcyjnych. Do znaków interpunkcyjnych zaliczamy kropkę(.), wykrzyknik(!), znak zapytania(?), przecinek(,), dwukropek(:), myślnik(-).Bardzo często podczas waszego czytania upominam was: Proszę zwracać uwagę na znaki przestankowe, interpunkcyjne.Tam gdzie kropka to zatrzymujemy się, gdzie znak zapytania to zawieszamy głos, tam gdzie wykrzyknik to musimy rozkazująco przeczytać, gdzie przecinki to wymieniamy.Od tego jak przeczytacie tekst zależy zrozumienie treści.PAMIĘTAJCIE!
Tak samo jest podczas pisania. Zdania oddzielamy od siebie kropką. Gdy wyliczamy coś to oddzielamy przecinkiem, gdy pytamy to używamy pytajnika.A teraz wykonajcie 
z ćwiczeń polonistyczno-społecznych str.50,51 zad.1,2,3,4.
Do zeszytu z j. polskiego wpisujemy temat:Znaki interpunkcyjne
Pod tematem proszę napisać:
Znam następujące wiosenne kwiaty:......,......,........,.......,.........(przecinki proszę napisać na zielono)
(wykorzystaj pierwszy filmik z muzyką poważną).

Edukacja matematyczna i przyrodnicza
W piosence, którą dzisiaj śpiewaliście są  powtarzane słowa: "rechu, rechu, rech".Mowa o żabie.Zapamiętaj sobie żaba to płaz.
W podręczniku do matematyki na str. 26 przeczytaj sobie informacje o tym, w jaki sposób uczniowie pomagają dbać o przyrodę, o płazy(ćwicz.1str.26).
Wykonaj ćwiczenie 1i 3 ze strony  29.W zad.1 pamiętaj co robimy z zerami jeśli liczby mnożymy!
Przykład:
10x30= (1x3 wykonujemy a zera przepisujemy) czyli 300              10x30=300
W 3 zadaniu uważnie czytaj zadanie, na pewno potrafisz je wykonać.Jeśli sam nie umiesz, daj mi znać, że nie potrafisz go wykonać.
Rok to ....miesięcy, a pół roku to ....miesięcy. (Rozpisz sobie to zadanie, możesz mnożyć i dodawać albo tylko dodawać, jak wolisz).

Na dzisiaj to już koniec nauki.ĆWICZ czytanie codziennie przez conajmniej 10 minut




PIĄTEK 27.03- SŁÓW PARĘ O EKOLOGII


Edukacja  przyrodnicza
Po obejrzeniu filmiku zapoznaj się z trzema zjawiskami zagrażającymi naszej planecie.
Będzie mowa o kwaśnych deszczach, dziurze ozonowej i smogu.
Podręcznik matematyczno-przyrodniczy str.28i29.
Do zeszytu wpisujemy temat"Zjawiska zagrażające naszej planecie"
Pod tematem proszę napisać w  punktach: Jak człowiek może zapobiegać zanieczyszczaniu środowiska.
Następnie wykonaj ćwicz.1 ze str. 26-( ćwiczenia mat.-przyr.)
Edukacja matematyczna
Po wykonaniu powyższych zadań, jeśli masz, to naszykuj zabawkowe pieniążki, albo  wykorzystaj swoje kieszonkowe😊 i wyszukaj wśród pieniążków kwotę taką, jaka jest pokazana w koszykach z zakupami na stronie 53(ćwicz. Liczę...)w ćwiczeniu 3. Wykonaj to ćwiczenie w całości.
Jeśli masz z kim, to pobaw się w sklep. Próbuj płacić, wydawać pieniądze i je liczyć.
 Teraz parę zadań do wykonania w pamięci.Nie musisz tego nigdzie notować, tylko je przeanalizuj i policz w pamięci. Chodzi o zadanie 2 z podręcznika mat-przyr. ze str.30.
Edukacja polonistyczna
  Z  ćwicz. Piszę... zad.4 str. 61 Należy znaleźć czasowniki w różnych czasach i wpisać do tabeli.(chodzi o wyrazy w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym).
Zaobserwuj w jakim czasie są napisane  czasowniki, które przedwczoraj podkreślałeś/łaś w książce.
CoDzIeNnIe tReNuJeMy cZyTaNiE!!!!!!

Zawsze w piątek mieliśmy konkursy czytania. Może poproście rodzica,żeby nagrał Was jak czytacie krótki fragment (10 wersów(linijek))czytanki o serze i nagranie do mnie przesłali. Miło by mi było usłyszeć wasz głos😊
 Proszę  wysłać zdjęcie tylko tych zapisanych punktów w zeszycie dotyczących zanieczyszczenia środowiska i tabelkę z wpisanymi czasownikami w różnych czasach.
DACIE RADĘ! Osoby, które chcą jeszcze dosłać zdjęcie z pracą plastyczną (Fantazja serowa), mogą to zrobić.Zachęcam😍

W-F W DOMU - lekcja 3



Ruch to zdrowie! Każdy trzeciak to powie!
Ćwiczymy wytrwale, mięśnie zamieniamy w skałę!
Konrad,Mateusz,Maks, Maja,Monika
Każdy z nich pięknie na wuefie fika.
Choć teraz razem popisać się nie mogą,
bo wszystkie zajęcia odbywają się poza szkołą.
W domu ćwiczą z wielkim zapałem
by się wkrótce pochwalić złotym medalem.
Już niedługo zawody w szkole zrobimy
i swoją sprawnością się  pochwalimy.
(Pomyślcie kochani nad dalszymi zwrotkami👧👦)

CZWARTEK 26.03

Edukacja polonistyczna i plastyczna
Już wiecie skąd się biorą dziury w serze, na pewno nikt ich nie wierci, ani też myszki nie wygryzają hehe😊. Dowiedzieliście się już, że występują różne rodzaje bakterii, wzbogaciliście swoje słownictwo. Wiecie gdzie i jak produkuje się ser.  Gdybyśmy byli w szkole na pewno pokosztowalibyśmy różnych serów. Ja w swojej lodówce znalazłam dzisiaj takie  sery jak na zdjęciu. Zróbcie sobie pauzę i idźcie sprawdzić jakie sery są w waszych lodówkach, nazwijcie je, przeczytajcie nazwy, sprawdzcie do kiedy jest data ważności   👀 . Ja uwielbiam sery pleśniowe. A wy?    ...    Proszę głośno teraz odpowiedzieć jakie sery lubicie najbardziej.
                                           
Tak jak wam mówiłam, przyjdzie czas na fantazje z sera. Moją fantazję z sera możecie zobaczyć na zdjęciu. Już jestem bardzo ciekawa  jak będą wyglądały wasze fantazje. Proszę, jeśli macie jakiś ser , spróbujcie coś z niego wyczarować. Jeśli nie macie to trudno, nic się nie stanie. Jak już coś wymyślicie to przyślijcie zdjęcie. Zrobimy na blogu małą galerię waszych prac👐.
Po wykonaniu pracy plastycznej przeczytajcie wiersz "Skąd się bierze dziura w serze?"
Na podstawie opowiadania i wiersza proszę odpowiedzieć na pytania zawarte w zad. 2 str.31(odpowiedzi zapisać proszę do zeszytu). 
Nadal ćwiczymy czytanie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Dotarły do mnie cztery prace:WSZYSTKIE SĄ REWELACYJNE!



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edukacja matematyczna
Zad.4,5,6 str.27  (ćwiczenia mat-przyr.)
Na koniec proszę dokończyć (w myśli) następujące zdania:
Wcześniej wiedziałem już, że..........
Dzisiaj dowiedziałem się jeszcze .............

ŚRODA25.03

Edukacja polonistyczna
Zaczynamy dzisiaj od filmu

 Po obejrzeniu filmu:

  1.  Przeczytaj czytankę, pt.:Skąd się biorą dziury w serze" czytanka strona 28.
  2. Spróbuj wykonać zad.3 i 4 spod czytanki.
  3. Naucz się czytać. Podczas czytania podkreśl ołówkiem czasowniki.(Przypominam czasowniki to część mowy, która odpowiada  na pytania co robi? co się z nim dzieje? Czasowniki to nazwy czynności i stanów w jakich się dana rzecz znajduje np.: dojrzewa, przelewamy, pyta)
  4. Wykonaj ćwicz. 1, 2 i 3 z ćwiczeń polonistyczno-społecznych(str.44,45).
MOI DRODZY W ĆWICZENIU 3 ze str.45 chodzi o RODZINĘ WYRAZÓW od wyrazu SER, a nie o wyrazy, w których ukryty jest wyraz ser.

DO RODZINY WYRAZU SER NALEŻĄ:  serek,serwatka, serowy, sernik, serowiec, serowar

Po prawej stronie przypomnienie co to jest rodzina wyrazów. ZAJRZYJ!

Wyrazy serce, deser, serial  nie należą do rodziny wyrazów ser!
                                                                Edukacja matematyczna
Rozwiązywanie zadań tekstowych- zad.1,2,3 str.27.(Nadal ćwiczymy mnożenie i dzielenie)
                                                                
Na zakończenie obejrzyj bajkę z serem w tle. Na podstawie tej bajki, pomyśl, jak nie należy postępować.Zachowania zwierząt są bardzo podobne do zachowań ludzi.



WTOREK24.03

Z edukacji matematycznej-
Moi drodzy utrwalamy tabliczkę mnożenia. Obliczenia zapisuj w zeszycie.W temacie lekcji proszę zapisać:"Utrwalamy tabliczkę mnożenia"
Zad.1. Proszę policzyć ile nóg mają wszystkie krzesła w twoim domu.
Zad.2. Ile boków będzie miało 9 trójkątów?
Zad. 3. Mama kupiła 8 filiżanek po 7 zł i dzbanek za 29zł. Ile mama zapłaciła za zakupy?
Ile otrzymała reszty, jeśli dała banknot 100zł? (Zwróć uwagę ,że są tu dwa pytania)
Zad.4. Na spacerze było 16 dziewczynek i 4 razy mniej chłopców. Ile dzieci było na spacerze?

Mam do was prośbę, proszę nie angażować rodziców. Jeśli będziesz mieć problemy z zadaniami daj mi znać.

No i czas na edukację plastyczną.
Stań przy oknie i narysuj co widzisz. Tematem pracy będzie: Widok z okna (technika dowolna).Pamiętajcie o zapełnieniu całej kartki. Spróbuj zachować takie barwy jakie widzisz.
Skończoną pracę proszę sfotografować i przesłać.

Z edukacji polonistycznej: Do narysowanej pracy ułóż i zapisz w zeszycie 4 powiązane ze sobą zdania. P O W O D Z E N I A!

W ŚRODĘ REALIZUJEMY NOWE TEMATY!

KARTY PRACY Z J.ANGIELSKIEGO- ODPOWIEDZI DO KART PRACY Z ZESZŁEGO TYGODNIA

Poniżej poprawne odpowiedzi do kart pracy z j.angielskiego z poprzedniego tygodnia.
Przekazuję też pozdrowienia od pani Marty.😊





PONIEDZIAŁEK

Witam. Weekend się kończy 😏😒😊. Na poniedziałek nie zadaję żadnych zadań pisemnych 😍.
W zakładce PRZYDATNE MATERIAŁY znajdują się materiały z różnych przedmiotów.  Ksiądz prosił żebyście zajrzeli do powtórki z religii. Więc jutro czas na religię.👼 W zakładce z przydatnymi materiałami dodałam też linki z innych przedmiotów. Można się pobawić, pouczyć, zabić nudę.
 Od 25.03.2020r. rozpoczniemy realizację nowego materiału. Jeszcze czekam na wytyczne. Bardzo serdecznie was pozdrawiam. Staram się, żebyście chętnie tu zaglądali i czuli,że o was PAMIĘTAM. Nie spędzajcie zbyt dużo czasu przy komputerze. Róbcie przerwy, wykonujcie ćwiczenia z lekcji w-f. Czytajcie baśnie Andersena.
( w poście: Z serii: doświadczenia -  filmik:        
JAJKO MAMSYMILIANA)😃

RELIGIA

Ojciec Waldemar prosił o przekazanie modlitwy i  codzienne jej odmawianie.

WASZE REBUSY O WIOŚNIE


Rebus Mateusza

Rebus Moniki
                       
Kto wie, jakie będzie rozwiązanie? Można przesłać na telefon😊

WF W DOMU - lekcja 2

O PARKU NARODOWYM GÓR STOŁOWYCH

PIĄTEK

To już kolejny dzień pracy zdalnej. Ja już tęsknię, a wy? Do tej pory wpłynęły już częściowo prace z dnia dzisiejszego, myślę, że dotrą do mnie jeszcze pozostałe.
W piątek proszę przeczytać tekst z książki do matematyki na stronie 24.Tekst dotyczy Parku Narodowego Gór Stołowych. Co to jest park narodowy już wiecie, kilka z nich już poznaliście, teraz przyszła pora na kolejny. Po przeczytaniu,  proszę wykonać ćwicz.1str. 22 z ćwiczeń matematyczno-przyrodniczych. Na okładce podręcznika z matematyki znajduje się mapka, proszę odnaleźć ten park na mapie.
Z j.polskiego proszę zrobić ćwicz.1str.38-39. Pamiętajcie, chodzi tam o zdania rozkazujące!(rodzaje zdań znamy😆)
Powtarzając ortografię proszę zrobić ćwicz.1 str. 43(tylko pierwszą kropkę) .
Zapamiętać należy te wyrazy! Są to wyrazy niewymienne.
Po wykonaniu zadań zapraszam na drugą lekcję w-f.💪

Z SERII: DOŚWIADCZENIA

Macie ochotę na zrobienie doświadczeń w domu? Zapraszam, spróbujcie. 
JAJKO MAKSYMILIANA, UDAŁO SIĘ😆
Wyjaśnienie: Ocet rozpuszcza wapienną skorupkę jajka, zostaje jedynie błona, która znajduje się pod skorupką przez co jajko zyskuje sprężystość. Skorupka jajka zbudowana jest z wapnia, który pod wpływem octu rozpuszcza się. Podczas zachodzącej reakcji między wapniem, a octem wytwarza się gaz(pęcherzyki na powierzchni jaja)-dwutlenek węgla. Kiedy twarda skorupka rozpuści się zostaje miękka część jajka. OSTRZEŻENIE ! 
JEDZENIE TEGO JAJKA JEST  ZABRONIONE  !!

EKSPERYMENTY W DOMU

CZWARTEK

Witajcie! Myślę, że w-f zaliczyliście :). 
Dzisiaj pogoda piękna. Już wiem, że Maks był na polu
(ja też😊) .
 Stale powtarzamy, utrwalamy.
Matematyka-ćwicz.Liczę...zad.2i3str.51oraz należy zmierzyć obwód waszych biurek lub stołu(oczywiście blatu). Pamiętajcie obwód! Należy wykonać rysunek pomocniczy i na czerwono zaznaczyć  jedną  parę prostych  prostopadłych.
Język polski- ćwicz. Piszę...zad.1 i 2 str.60. Zadanie dla chętnych: narysować rebus związany z wiosną.

ŚRODA

Dzisiaj w innej formie przekazuję zadania, za pomocą bloga.
Z j.polskiego: w zdaniach, które napisaliście wczoraj,  proszę podkreślić na zielono czasowniki.Następnie te czasowniki wypisujemy wg kolejności liter w alfabecie i na czerwono podkreślamy samogłoski. Oprócz tego z ćwiczeń polonistyczno-społecznych zad.1 str.35.
Z matematyki  str. 25 zad.1,2. Dla chętnych- zadanie 3 str.25.
(Nie jest trudne, podobne zadania już robiliśmy :))
ŻYCZĘ MIŁEJ PRACY, A PO ZADANIACH  CZAS NA WF.
W następnym poście informacja i filmik, wg którego można wykonać zadania i poprawić swoją sprawność fizyczną. Dacie radę!

WF W DOMU- Lekcja 1

WTOREK

Witam w kolejny dzień, dzisiaj również spisaliście się na medal. Widzę, że dodawanie i odejmowanie sposobem pisemnym nie było dla was problemem. Dodawanie i odejmowanie bez przekroczenia progu dziesiątkowego, jak się okazało, jest dla was proste. Sposobu pisemnego działań z przekroczeniem progu będziemy się uczyć, jak będziemy w szkole. Wyrazy również rozszyfrowaliście bezbłędnie i ułożyliście poprawne zdania.(W niektórych wyrazach są błędy, ale myślę, że już poprawiliście :)

Czas na zadania na jutro
 zaczynamy od w-f 👀

PONIEDZIAŁEK

No to zaczynamy nasze zdalne spotkania.
Z poniedziałkowych, wykonanych przez
was zadań jestem zadowolona. Oby tak dalej👌😊.
Twój nauczyciel:)

POWITANIE

Witajcie,  na potrzeby kontaktu z Wami stworzyłam bloga.
                              TrZeCiAkIsMiCz

Od 11.03.2020r. przebywamy w domu, każdy w swoim. Zmusiła nas do tego sytuacja związana z koronawirusem(w przyszłości podam kilka informacji na temat sprawcy tego rozstania). Minęło zaledwie parę dni i już tęsknię za pracą, za spotkaniami z wami.
Myślę, że blog pozwoli mi na przekazywanie informacji, zadań, zabaw dla was, aby umilać czas, wspólnie się uczyć i bawić.
Jeszcze nie tak dawno wspólnie zrobiliśmy sobie zdjęcie